Cztery kroki do znalezienia najlepszej szkoły jazdy

Kurs dla kierowców to wielki rytuał przejścia podczas twoich nastoletnich lat – taki, który musisz wykonać, zanim będziesz mógł oddalić się od tej gorącej przejażdżki, na którą patrzyłeś. (Jeśli masz ukończone 18 lat, nadal warto go wziąć… nawet jeśli nie jest to wymagane przez prawo.) Teraz, gdy szkoły średnie coraz rzadziej oferują studentom zajęcia z nauki jazdy, prawdopodobnie jesteś jednym z wielu nastolatków, którzy muszą szukać szkoły jazdy.

Znalezienie szkoły jazdy, która jest w rozsądnej cenie i blisko domu, jest ważne – w końcu kto chce wydawać dużo dolców na opłatę za benzynę w obie strony? Pamiętaj jednak, że dokonujesz również dużej inwestycji w swoją przyszłość i bezpieczeństwo. Ponieważ większość stanów wymaga 24-30 godzin nauki w klasie oraz około 6 na nadzorowane szkolenie za kierownicą, będziesz chciał najwięcej za swój czas i pieniądze. Oto prosty czteroetapowy przewodnik, który przygotowaliśmy, aby pomóc Tobie (i/lub Twoim rodzicom) znaleźć najlepsze zajęcia dla kierowców w Twojej okolicy:

Krok pierwszy: wypisz swoje opcje

To proste: wyszukaj jazdy doszkalające dla osób posiadających prawo jazdy lublin szkoły w  Twojej okolicy. Przejrzyj żółte strony, wyszukaj w Internecie lub poproś znajomego o rekomendację. Kiedy masz na liście kilka szkół, nadszedł czas, aby ją zawęzić.

Krok drugi: wyplenić je

Upewnij się, że szkoły na Twojej liście są akredytowane przez DMV Twojego stanu: możesz to sprawdzić, dzwoniąc do nich lub sprawdzając online. Zapytaj też o ceny i pakiety lekcji. Jeśli wszystko jest rozsądne, a miejsce wydaje się wiarygodne, umów się na wizytę. W wybranej przez siebie szkole spędzisz więcej niż kilka godzin, więc najlepiej jest upewnić się, że jest to taka, w której czujesz się komfortowo i naprawdę ją lubisz.

Krok trzeci: Zwiększ rozmiar

Po dotarciu na miejsce zrób ankietę w szkole: czy czujesz się tam swobodnie? Czy wydają się zorganizowani, pomocni? Najlepsza szkoła będzie miała przyzwoite klasy, nowoczesne sale lekcyjne i samochody studenckie oraz symulatory jazdy zapewniające realistyczną i bezpieczną praktykę. Instruktorzy powinni być kompetentni i dawać każdemu uczniowi dużo czasu jeden na jeden. Zapytaj o program zajęć; powinien uczyć przydatnych umiejętności jazdy, takich jak jazda defensywna i konserwacja samochodu, a nie tylko podstaw z podręcznika DMV. Jeśli szkoła się nie sprawdza, kontynuuj ją, dopóki nie znajdziesz zwycięzcy.

Krok czwarty: negocjacje

Jeśli znalazłeś idealną szkołę, ale czesne jest nieco wyższe niż spodziewałeś się zapłacić, spróbuj tego. Wiele szkół jazdy z przyjemnością oferuje specjalne zniżki lub rozsądny plan ratalny, aby rozbić koszty, więc nie wahaj się zapytać. Dobra szkoła nie powinna bać się trochę ugiąć, aby klient był zadowolony!

Więc to wszystko! Tak, oczywiście wybór przypadkowej szkoły jazdy w książce telefonicznej jest znacznie prostszy i szybszy niż wykonanie tych kroków, ale znalezienie właściwej jest zdecydowanie warte twojego czasu. Kierowcy nauczą Cię umiejętności i manewrów, które przyniosą Ci korzyści przez cały czas jazdy, a wiedza ta może nawet uratować Ci kiedyś życie. Poza tym, czy nie wolałbyś zapisać się do szkoły jazdy, która sprawia, że nauka jazdy jest przyjemniejsza, bardziej interaktywna i użyteczna?